Znaki towarowe
Ochrona znaku towarowego – rejestracja znaków w Krakowie
- Kompleksowe wsparcie w celu zapewnienia ochrony oznaczeń wykorzystywanych w działalności gospodarczej w Krakowie i okolicach. Także na etapie tworzenia nazwy firmy, nazwy produktu, logo, znaku towarowego.
- Zabezpieczenie i ochrona praw do firmy, która może podlegać ochronie niezależnie od ewentualnej rejestracji jako znak towarowy.
- Badanie „czystości” znaków towarowych. Ocena ryzyka konfliktu z innymi oznaczeniami, jak i ryzyka podjęcia przez konkurencję kroków prawnych przeciwko rejestracji oznaczenia. Prowadzenie postępowań rejestracyjnych.
- Rejestracja znaków towarowych w Krakowie i innych obszarach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w drodze postępowania przed Urzędem Patentowym RP, jak i na całą Unię Europejską (Znak Towarowy Unii Europejskiej), w którym to wypadku postępowanie prowadzi Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).
- Wsparcie przy rejestracji znaków towarowych w trybie międzynarodowym, w tym poza Europą, np. na terytorium USA, w krajach azjatyckich. Rejestracja międzynarodowa odbywa się w tym wypadku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO).
- Wycena kosztów rejestracji znaku towarowego – kalkulacja opłat urzędowych.
- Optymalizacja kosztów rejestracji znaku towarowego, przez pomoc w doborze właściwego zakresu ochrony, optymalne określenie towarów i usług, dla których zgłoszenie ma być dokonane, jak i dobór właściwej formy rejestracji znaku towarowego.
Istnieje też możliwość ochrony w charakterze znaku towarowego oznaczeń niekonwencjonalnych. Np. oznaczenia 3D (np. opakowanie, produkt), ruchome znaki towarowe (ruchome grafiki, video), kolory, dźwięki.
Znak towarowy Kraków – skonsultuj swoje wątpliwości
Bieżące wpisy
Jak sprawdzić czy znak towarowy jest zastrzeżony?
Rejestracja znaku towarowego jest kluczowym krokiem w ochronie marki. Umożliwia to właścicielowi znaku wyłączne prawo do jego używania w określonym zakresie towarów i usług. Jednak
Dozwolony użytek osobisty – prawo ochrony twórczości intelektualnej
Definicja dozwolonego użytku osobistego Dozwolony użytek osobisty, często określany jako “fair use” w anglojęzycznych jurysdykcjach, to koncepcja prawa autorskiego, która umożliwia ograniczone korzystanie z chronionych
FAQ - Pytania i Odpowiedzi
Badamy tzw. “czystość” oznaczenia. Kompleksowo doradzamy przy wyborze właściwej formy zgłoszenia oraz przy ustaleniu zakresu zgłoszenia. Kancelaria przygotowuje i dokonuje zgłoszeń znaków towarowych we właściwych urzędach. Optymalizujemy koszt rejestracji.