Cyryl Romejko
Cyryl Romejko specjalizuje się w sprawach związanych z własnością intelektualną, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rejestracji i ochrony znaków towarowych i wzorów przemysłowych.
W ramach obsługi prawnej przedsiębiorców indywidualnych i spółek doradza w skutecznym wykorzystaniu i ochronie przysługujących im praw na dobrach niematerialnych, analizuje rozwiązania klientów sporządzając opinie o innowacyjności wraz z raportami o stanie techniki, bada tzw. czystość rejestracyjną znaków towarowych, przygotowuje i analizuje zapisy umów dotyczących praw autorskich i własności przemysłowej (m.in. umowy licencyjne, umowy przenoszące prawa, umowy o zachowaniu poufności).
Od 2013 roku Cyryl Romejko świadczy usługi prawne we współpracy z radcami prawnymi z Kancelarii Miśkowicz Pach i Partnerzy z siedzibą w Krakowie. Co uwzględnia, reprezentację przedsiębiorców przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem ds. Własności Intelektualnej w Allicante (dawniej: Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, tzw. OHIM) oraz WIPO zarówno w postępowaniach rejestracyjnych, jak i spornych.
Coraz prężniej, wraz z Kancelarią Miśkowicz Pach i Partnerzy w Krakowie, angażuje się w projekty IT i prace dla branży GAMEDEV, związane z tworzeniem i wprowadzaniem na rynek gier komputerowych, jak i dotyczące inwestycji w tą branżę.
Wykształcenie
- Polska Izba Rzeczników Patentowych – rzecznik patentowy
- Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie - radca prawny
- Uniwersytet Jagielloński - studia prawnicze ukończone z wynikiem bardzo dobrym
- Uniwersytet Jagielloński – licencjat na kierunku filozofia
- Szkoła Prawa Austriackiego (Schule des Österreichischen Rechts) na Uniwersytecie Jagiellońskim
Bieżące wpisy
Jak sprawdzić czy znak towarowy jest zastrzeżony?
Rejestracja znaku towarowego jest kluczowym krokiem w ochronie marki. Umożliwia to właścicielowi znaku wyłączne prawo do jego używania w określonym zakresie towarów i usług. Jednak
Dozwolony użytek osobisty – prawo ochrony twórczości intelektualnej
Definicja dozwolonego użytku osobistego Dozwolony użytek osobisty, często określany jako “fair use” w anglojęzycznych jurysdykcjach, to koncepcja prawa autorskiego, która umożliwia ograniczone korzystanie z chronionych